Hagyományőrző népdalt játszott Gebri Bernadett zenei előadó, mellette dr. Pócs Alfréd hagyományőrző előadó foglalt helyet, ők voltak a legutóbbi Ózdi Szabadegyetem vendégei. A Zarándokút Nimród ősapánk nyomában Törökországban című előadásukkal várták az érdeklődőket az Olvasóban. A főszervező szerint azért is volt különleges a program, mert a rendezvénysorozat az ősmagyar kutatással kezdődött.
„A mostani Szabadegyetemnek az előadója dr. Pócs Alfréd, az ózdi kórháznak az ortopéd sebésze, akinek a hobbija az ősmagyar kutatás és az őstörténet. A kórházban van egy nagyon kedves dolgozó, akit Juhász Timinek hívnak, nekem ő személyesen jó ismerősöm, és Timi javasolta még hónapokkal ezelőtt, hogy van itt az ózdi kórházban ez az orvos. Ugyanis az Ózdi Szabadegyetem első két évada az ősmagyar kutatásról szólt, és akkor Timi mondta, hogy van itt egy orvos, akinek szintén ez a hobbija” – nyilatkozta Dancsok Tamás, az Ózdi Szabadegyetem főszervezője.
A Hun Fokos Szövetség Hagyományőrző Egyesület elnöke számos előadást tartott már a magyar őstörténetről. Ez alkalommal Nimród ősapánk eredetéről beszélt, valamint a korábbi törökországi zarándokútjukat mutatta be a közönségnek.
„Minden magyar ősi krónikánk Nimródot nevezi meg ősünknek. Ha megnézem az Árpád-házi uralkodókat, akkor az Árpád-háziak visszavezetik Attilára, Attila pedig világosan leírta, hogy ő Nimród leszármazott. Tehát írásban is megvan. Tehát itt a kapcsolat az Árpád-házi királyunkkal és a Turul-házzal és a magyar néppel. Ezt úgy kell elképzelni, hogy Epiphaniosz egyházatya Kr. u 400-ban leírta, hogy Noénak a dédunokája Nimród ,és ő neki a fia Hunor és Magor. Tehát ilyen egyszerű szkíta, hun és magyar ilyen a kapcsolat, tehát testvérek vagyunk” – fogalmazott dr. Pócs Alfréd, hagyományőrző.
Az előadást képekkel és videókkal megtűzdelt prezentációval tették színesebbé. Tapasztalataikról, valamint a török szokásokról is osztottak meg érdekes információkat a hallgatósággal. Több történelmi helyszínen és mecsetben is jártak a csoporttal. Az összefoglalót végül hagyományőrző dalokkal zárták.
![]() |
![]() |
![]() |
