Gyermekrajz kiállítás

Kiállítás nyílt a zeneiskola képzõmûvészeti tanszakos növendékeinek alkotásaiból. Az intézmény tavaly õsszel indította el új tagozatát, amelynek foglalkozásaira közel 60 gyerek jár. Az alsós, felsõs és középiskolás diákok által készített mûvek az elmúlt fél év munkájának válogatott termései.

Elsõ alkalommal mutatkoztak be munkáikkal a zeneiskola képzõmûvészeti tanszakának növendékei. A tehetséges gyerekek alkotásait felvonultató tárlatnak az Olvasó emeleti elõtere adott helyet. A kiállítás megnyitó egy kis zenével vette kezdetét, Molnár Tamás a zeneiskola mûvésztanára hegedûjátékával szórakoztatta az érdeklõdõket. Ezt követõen Fogta Béla a képzõmûvészeti tanszak vezetõ pedagógusa intézte szavait a közönséghez. Köszöntõjében elmondta, hogy a gyerekek számára mennyire fontos képi anyanyelvünk feldolgozása, és éppen ezért nagy örömmel fedezik fel ennek a világnak a lehetõségeit.

„Alapvetõen nem csak a tehetséges gyerekeknek szól a képzés, hanem mindenkinek. Én tanárként azt látom, hogy az állami általános és középiskolákban a kötelezõ oktatásban szûk teret kap a mûvészeti oktatás. Ezért van szükség az ilyen mûvészeti iskolákra, egyfajta társadalmi igényt elégítenek ki, és éppen ezért lehet az mondani, hogy a gyerekek éhezik, nyitottak és fogékonyak erre a lehetõségre, és élnek is vele” - fogalmazott Fogta Béla, pedagógus.

A tematikus kiállítás darabjai mindennapi hagyományaink mûvészeti feldolgozását mutatták be a közönségnek. Az eseményre szüleik, nagyszüleik kíséretében érkeztek a gyerekek, így a családok közösen tekinthették meg az alkotásokat. A tárlat jó visszajelzés volt arról, hogy milyen munka folyik a tanszakon, és hogyan haladnak ezen az úton a növendékek.

„A gyerekek szeretnek idejárni. Az én kislányom is nagyon várja a csütörtöki napokat, nagyon sokat fejlõdött a rajzkészsége és úgy veszem észre, hogy jól kikapcsolódik itt” - nyilatkozta Szánóczkiné Schmiedt Judit.

A képzõmûvészeti tanszakon heti 4 alkalommal, 3 csoport képzése folyik. A foglalkozásokon a rajzolás, a grafika, a festészet, a szobrászat és a kerámiakészítés alapjait, valamint az ezekhez kapcsolódó technikákat sajátíthatják el a gyerekek.

„Én nagyon szeretek egyedi rajzokat készíteni, amelyek nagyon gyönyörûek, és azokra a dolgokra emlékeztetnek, amiket szeretek” - mondta Varga Sára.

A képzõmûvészeti tanszak növendékeinek az Olvasó kreatív mûhelye ad helyet, és a mûvelõdési intézmény részérõl érkezett a felkérés is, hogy a gyerekek egy kiállítás keretében mutassák meg munkáikat a közönségnek. A zeneiskola vezetõsége szeretné, ha nemcsak a tanév végén, hanem egy esztendõben, több alkalommal is lehetõségük nyílna kiállítások formájában bemutatni, hogyan is fejlõdnek növendékeik.

 Fotók az eseményrõl: itt.

Forrás: www.ozd.hu

Twitter
Vissza